Chcę być w PPK

Nie wiesz, jak zacząć oszczędzać w PPK? A może zbyt pochopnie zrezygnowałeś i chcesz wrócić do oszczędzania? Dowiedz się, jak zostać uczestnikiem Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Co muszę zrobić, by być uczestnikiem PPK?

Jeśli ukończyłeś 18 lat i masz mniej niż 55 lat, nie musisz nic robić – pracodawca zapisze Cię do programu automatycznie, po 90 dniach zatrudnienia. Jeśli masz co najmniej  55 lat, ale nie ukończyłeś 70 lat, uczestnikiem programu zostaniesz po złożeniu pracodawcy pisemnego wniosku o zawarcie umowy o prowadzenie PPK

 

Co muszę zrobić, jeśli złożyłem rezygnację i chcę wrócić do oszczędzania w PPK?

Gratulujemy – to bardzo dobra decyzja! Do oszczędzania w PPK możesz wrócić w każdej chwili. Jeśli ukończyłeś 18 lat i masz mniej niż 55 lat, wystarczy, że złożysz pracodawcy wniosek o dokonywanie wpłat do PPK. Osoby w wieku 55-70 lat składają wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK. Wzory wniosków są uniwersalne. Po złożeniu wniosku nie musisz już nic więcej robić, wszystkim zajmie się Twój pracodawca.  

Zasady przystąpienia do PPK są bardzo proste i u każdego pracodawcy takie same. Po „zapisaniu” Cię do PPK, czyli zawarciu umowy o prowadzenie w Twoim imieniu, otrzymasz od instytucji finansowej pakiet powitalny, zawierający dane do logowania się na Twój rachunek PPK.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o PPK, zapraszamy na krótkie, bezpłatne szkolenia online, prowadzone przez ekspertów PFR Portal PPK. Wystarczy zgłosić się poprzez formularz rejestracyjny dostępny tutaj. Chcemy, żebyś świadomie podejmował decyzje dotyczące Twoich finansów.

Do Twojej dyspozycji jest również bezpłatna infolinia PPK, dostępna pod numerem 800 775 775.

 

Zadbaj o siebie i swoją finansową przyszłość już dziś