Strona główna / Aktualności / Kiedy PPK w publiczn ...

Kiedy PPK w publicznych uczelniach, szkołach i przedszkolach?

Aktualności

Kiedy PPK w publicznych uczelniach, szkołach i przedszkolach?

31 lipca 2020

Kiedy PPK w publicznych uczelniach, szkołach i przedszkolach?

Kiedy moje przedszkole, szkoła, uniwersytet wejdą do PPK? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jakie otrzymują nasi konsultanci na infolinii PPK 800 775 775.

Przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe będące jednostkami budżetowymi (zakładane i prowadzone przez państwo lub samorządy) - jako podmioty zatrudniające wchodzące w skład sektora finansów publicznych, w rozumieniu art. 9 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych - są zobowiązane stosować przepisy ustawy o PPK od 1 stycznia 2021 r., niezależnie od tego, ilu zatrudniają pracowników.

Czyli, upraszczając - jeśli przedszkole, szkoła, uczelnia są państwowe lub samorządowe, to zatrudnieni w nich pracownicy zostaną objęci programem Pracowniczych Planów Kapitałowych od 1 stycznia 2021.

Zgodnie z art. 137 ustawy o PPK, podmioty zatrudniające będące jednostkami wchodzącymi w skład sektora finansów publicznych powinny zawrzeć:

Powyższe terminy na utworzenie PPK obowiązują też uczelnie publiczne (tworzone przez państwo reprezentowane przez właściwy organ władzy lub administracji publicznej), które również wchodzą w skład sektora finansów publicznych.

(red)

Foto: Wikipedia/Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl

Ostatnie wpisy
1

17 września 2021

Oszczędzać warto, dla siebie i bliskich
2

17 września 2021

Ruszają zapisy na konferencję „Bezpieczeństwo finansowe kobiet”
3

16 września 2021

PPK jako benefit pracowniczy – Kongres Brokerów
4

16 września 2021

Aktualne szkolenia dla pracodawców, kadr i płac
5

16 września 2021

Infor.pl - PPK: od 2022 r. stan oszczędności na mojeppk.pl
Zobacz także
Zdjęcie artykułu Jak dokonac transferu srodkow z PPK po zmianie pracy?

14 września 2021

Jak dokonać transferu środków z PPK po zmianie pracy?

Zdjęcie artykułu Wplaty do PPK sfinansowane przez pracodawce stanowia dla niego koszty uzyskania przychodow

3 września 2021

Wpłaty do PPK, sfinansowane przez pracodawcę, stanowią dla niego koszty uzyskania przychodów

Zdjęcie artykułu Wspolny rachunek PPK małzonkow

13 sierpnia 2021

Wspólny rachunek PPK małżonków

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W ramach realizacji usług przez PFR Portal PPK Sp z o. o. oraz dla celów statystycznych, serwis internetowy www.mojeppk.pl stosuje pliki cookies. Użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki, w celu zablokowania zapisywania plików cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika. Więcej informacji w Polityce Prywatności.