Szkolenia otwarte

Jesteś pracodawcą? Zastanawiasz się, jak wdrożyć PPK? Nie wiesz, od czego zacząć? Skąd wziąć informacje? Jak wybrać instytucję finansową? Co to jest umowa o zarządzanie PPK? Gdzie szukać pomocy? Kiedy nie ma obowiązku utworzenia PPK dla pracowników? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu w swoim mieście i dowiedz się, jakie są główne założenia i zasady funkcjonowania programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. 

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to proces, do którego należy dobrze się przygotować. Warto zatem z odpowiednim wyprzedzeniem opracować harmonogram działań ─ tak, aby dopełnić wszelkich nałożonych przez ustawodawcę obowiązków i nie przekroczyć określonych ustawą terminów. Ponieważ warunkiem prawidłowego przygotowania procesu wdrożenia PPK jest przede wszystkim znajomość przepisów ustawy o PPK oraz umiejętność ich stosowania w praktyce, zapraszamy na szkolenia otwarte prowadzone w formie warsztatów i organizowane w wybranych miastach na terenie całej Polski.

Sprawdź, kiedy będziemy w Twoim mieście! 

Szkolenia otwarte to główny obszar działań edukacyjnych PFR Portal PPK z zakresu wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Szkolenia mają charakter otwarty i trwają ok. 3 godzin. Do udziału szczególnie zapraszamy pracodawców, przedstawicieli kadr i działów HR oraz zespoły odpowiedzialne za wdrożenie PPK.

Podczas szkolenia pracodawcy dowiedzą się:

  • jakie są założenia programu PPK? 
  • jak wdrożyć PPK w swojej firmie? 
  • o czym mówi ustawa o PPK? 
  • czy każda firma musi mieć PPK? 
  • co to jest instytucja finansowa i jak ją wybrać? 
  • jakie terminy obowiązują przy wprowadzeniu PPK? 
  • jaka jest różnica między umową o zarządzanie a umową o prowadzenie?
  • gdzie uzyskać odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania? 

Szkolenia prowadzone są w formie interaktywnej, łączącej wykład z częścią warsztatową, podczas której uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom. 

Szkolenia są organizowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizowania spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zostały wprowadzone specjalne środki ostrożności w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych, które znajdują się tutaj.

Do czasu zniesienia stanu epidemiologicznego w Polsce podczas szkoleń nie będzie funkcjonował catering. 

Zapisz się na szkolenie otwarte już dziś  

Zapisz się na szkolenie otwarte już dziś

Bądź dobrze przygotowany do wdrożenia programu PPK w swojej firmie.