Wracam do PPK

 

Zrezygnowałeś z dokonywania wpłat do PPK? Nie wiedziałeś, ile możesz skorzystać dzięki uczestnictwu w programie i podjąłeś decyzję o wypisaniu się? A może widziałeś już, ile zaoszczędzili Twoi znajomi oraz rodzina i też chcesz zacząć oszczędzać w PPK?

Niezależnie od przyczyny oraz okoliczności Twojej rezygnacji, w każdym momencie możesz wrócić do oszczędzania w PPK.

 

Co musisz zrobić, żeby znowu oszczędzać w PPK? 

Wystarczy, że złożysz pracodawcy wniosek o dokonywanie wpłat do PPK, który pobierzesz klikając tutaj. Jest to uniwersalny wzór wniosku, który możesz złożyć każdemu pracodawcy. Po złożeniu takiego wniosku nie musisz już nic więcej robić, wszystkim zajmie się Twój pracodawca. 

Po złożeniu przez Ciebie wniosku Twój pracodawca: 

  • zawrze w Twoim imieniu umowę o prowadzenie PPK jeśli deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat złożyłeś przed zapisaniem Cię do PPK - w ten sposób staniesz się uczestnikiem PPK;
  • wznowi dokonywanie wpłat, jeśli deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat złożyłeś będąc już uczestnikiem PPK.

Pracodawca będzie zobowiązany do naliczania i pobierania za Ciebie wpłat do PPK, począwszy od pierwszego wynagrodzenia wypłaconego Ci po złożeniu wniosku lub po zawarciu w twoim imieniu umowy o prowadzenie PPK.

 

Jeśli ukończyłeś 55 rok życia, ale nie ukończyłeś 70 lat, żeby zacząć oszczędzać w PPK musisz złożyć pracodawcy pisemny wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK. Wzór wniosku dostępny jest tutaj. Dalej, to już Twój pracodawca musi dopełnić wszelkich formalności związanych z Twoim powrotem do PPK. Ty nie musisz robić nic więcej. 

 

Zasady powrotu do PPK są bardzo proste i u każdego pracodawcy są one takie same.

A jeśli nadal masz wątpliwości i chcesz się dowiedzieć więcej, np. na temat  tego jak będą inwestowane Twoje pieniądze, klikając tutaj zapiszesz się na bezpłatne szkolenie z ekspertem PFR Portal PPK. Podczas szkolenia ekspert nie tylko zapozna Cię zasadami działania Pracowniczych Planów Kapitałowych, ale również odpowie na Twoje wszystkie pytania. Chcemy, żebyś świadomie podejmował decyzje dotyczące Twoich finansów.

Do Twojej dyspozycji jest również bezpłatna infolinia PPK, dostępna pod numerem 800 775 775.

Pamiętaj, że uczestnictwo w programie PPK jest Twoim prawem. Pracodawca nie może nakłaniać Cię do rezygnacji z oszczędzania w PPK (takie działanie jest zagrożone karą).

Zadbaj o siebie i swoją finansową przyszłość już dziś