24 kwietnia 2026
Od dziś oficjalnie zmieniła się nazwa Santander TFI – potwierdził ją dzisiejszy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym z listy instytucji finansowych zarządzających PPK znika Santander TFI, a w jego miejsce pojawia się Erste TFI. Jest to część szerszego procesu integracji w ramach międzynarodowej Grupy Erste.
Co się zmieni
Zmiana ma charakter formalny i wizerunkowy – nie wpływa na sposób inwestowania środków. Zmieni się jednak:
- nazwa,
- barwy i identyfikacja wizualna,
- logotyp,
- nazwy funduszy i subfunduszy,
- adresy logowania do serwisów transakcyjnych,
- dokumenty (prospekty informacyjne, statuty, KID, tabele opłat, regulaminy), ale tylko w zakresie nazwy spółki,
- adres strony internetowej: Erste.pl/TFI
Co to znaczy dla uczestników PPK
Dla uczestników PPK, którzy swoje rachunki mieli dotychczas w Santander TFI, nic się nie zmienia. Najważniejsze informacje dla klientów:
- wszystkie zawarte umowy pozostają w mocy,
- fundusze są zarządzane tak jak dotychczas,
- obowiązują te same strategie inwestycyjne,
- numery rachunków do wpłat i rejestrów pozostają bez zmian,
- pracują te same zespoły zarządzające.
Uczestnicy PPK nie muszą podejmować żadnych działań.
Przerwa techniczna
Z powodu prac technicznych związanych z nową nazwą od piątku, 24 kwietnia od godz. 22:00 do soboty, 25 kwietnia, do godz. 9:00 niedostępne będą:
- serwisy transakcyjne i aplikacje Erste Bank Polska,
- strona internetowa Erste TFI i Erste Bank Polska.
W trakcie weekendu będą dostępne infolinie TFI – w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-15:00.
Wszystkie aktualne informacje o ofercie oraz dokumenty dostępne są pod nowym adresem strony internetowej: Erste.pl/TFI